A tervek szerint márciusban veszi át a főváros VII. kerületében, a Madách tér közelében lévő Gozsdu-udvart, s a nyár elején kezd hozzá az épületegyüttes felújításához a Magyar Ingatlan Kft. A leromlott állapotú, megközelítőleg 17 ezer négyzetméter össz-alapterületű ingatlan rehabilitációjára és fejlesztésére mintegy tízmilliárd forintot szán a társaság. Az összeg 70-80 százalékát bankkölcsönből, a fennmaradó részt pedig saját forrásból kívánja fedezni a cég. A Magyar Ingatlan az épületek földszintjén, 2200 négyzetméteren üzleteket és éttermeket alakít ki, az emeleteken pedig luxuslakások kapnak helyet. A 45-70 négyzetméteres lakásokat 600-700 ezer forintos négyzetméteráron értékesítik - a piaci felmérések, illetve az előzetes érdeklődés alapján van is kereslet a borsos árú, de magas szinvonalú igatlanokra - tudtuk meg Skach Annától, a társaság ügyvezető igazgatójától.
A múlt század elején épült udvar alatti mintegy háromezer négyzetméteres pincerendszerben több száz millió forintból egy Magyarországot tájegységenként bemutató interaktív kiállítást és borospincét alakítana ki a cég. A Holló utcában lévő beépítetlen, 1079 négyzetméteres telken - amelyet az önkormányzat a Gozsdu-udvar mellé ad - a beruházó többemeletes parkolóházat, üzleteket és lakásokat épít. A Madách Gardens néven futó beruházás a tervek szerint két-három év alatt készül el teljesen.
A Király utcát és a Dob utcát összekötő, hét lakóépületből és hat belső udvarból álló Gozsdu-udvarra még 1999-ben írt pályázatot a VII kerületi önkormányzat. A beadási határidőig két társaság, a Magyar Ingatlan Kft. és a Dirot Elit Ltd. adott be ajánlatot. A kerület képviselő-testülete formai hibákra hivatkozva eredménytelennek nyilvánította a pályázatot, s felhatalmazta Szabó Zoltán polgármestert, hogy kezdjen tárgyalásokat a cégekkel. Az elhúzódó egyeztetések után végül a Magyar Ingatlan ajánlatát nyilvánították győztesnek, s 2000 februárjában megkötötték az adásvételi szerződést a társasággal, amely több mint 800 millió forintot fizet a Gozsdu-udvarért. (Az összeget bérlakásépítésre fordítja a helyhatóság.)
A beruházás a Gozsdu-udvar bérlőinek kiköltöztetése miatt csúszik most már közel négy éve. Az épületegyüttesben maradt két lakás- és egy üzlethelyiség-bérlővel végül hosszú tárgyalássorozat és pereskedés után, tavaly év végén sikerült megállapodnia az önkormányzatnak. (Az első fokon eljáró bíróság egyébként a bérlőknek adott igazat.) A helyhatóság már kifizette a bérlőknek járó pénzt, akik cserébe elálltak a további pereskedéstől, s vállalták, hogy február végéig kiköltöznek a Gozsdu-udvarból.
