A tulajdonos gárdonyi önkormányzat legutóbbi ülésén úgy döntött, hogy újabb pályázatot ír ki a gárdonyi félsziget értékesítésére. A testület azt követően határozott így, hogy az előző pályázat nyertese a megadott határidőig nem fizette ki az ajánlott vételár 10 százalékát. A helyhatóság az alacsony ár miatt nem fogadott el egy másik, 590 millió forintos ajánlatot sem. A Velencei-tó partján lévő város elsősorban azért szeretné mihamarabb értékesíteni az egyedülálló félszigetet, hogy finanszírozni tudja folyamatban lévő fürdőfejlesztési programját.
