Egy hónapos ingyenes próbaüzemmel kezdi meg működését a főváros V. kerületében a Szent István téri mélygarázs - hangzott el az önkormányzat pénteki sajtótájékoztatóján. Az építést teljes egészében a kerület finanszírozta, a beruházás értéke meghaladta a 3 milliárd forintot. A garázs teljesen automatizált rendszerű, így elég a gépjárművel beállni a fogadószint fülkéjébe és válaszolni néhány kontrollkérdésre, majd a számítógép felméri az autó pontos paramétereit. Mindezek után ki is lehet szállni a járműből, majd a tulajdonos megkapja az autó átvételéhez szükséges mágneskártyát, és a számítógép vezérelte rendszer a gépkocsit elhelyezi a megfelelő parkolóhelyre. A négyszintes mélygarázs 404 férőhelyes.
Az üzemeltetést az önkormányzat által 1999-ben létrehozott Szent István Tér Mélygarázs Kft. végzi majd, amely eddig a fejlesztési munkálatokat irányította. A beruházás három évvel ezelőtt, a közműkiváltásokkal kezdődött, majd 2001-ben a szerkezetépítéssel folytatódott, tavaly pedig megkezdődött a német gyártmányú gépi technológia beépítése az elkészült szerkezetbe.
