A főváros XIII. kerületében 2000 óta több mint háromezer lakás épült, jelenleg mintegy ezer készül, illetve építési engedéllyel kétezer lakás rendelkezik, összességében pedig tízezer lakást épít a kerület - közölte sajtótájékoztatóján Tóth József polgármester. Ezek közül az önkormányzat mintegy 500 lakást kíván felépíteni bérlakás és fecskeház formájában a 2003-2006 közötti területfejlesztési koncepció szerint. Lakás- és intézményi felújításokra a kerület 400-500 millió forintot költ. Folytatódik az irodaházak és kereskedelmi létesítmények építése is, jelenleg 205 ezer négyzetméter építése, valamint tervezése van folyamatban, illetve rendelkezik építési engedéllyel.
A tervek szerint tíz év alatt felújítják a parkokat és játszótereket is, erre több mint egymilliárd forintot fordít az önkormányzat, utóbbiakat egyébként az uniós szabványoknak megfelelően alakítják ki, míg a zöldfelületeket évente másfél ezer négyzetméterrel kívánják növelni. A kerület lépéseket tervez több, a főváros szerkezetét is érintő területen, így például az első ütemben a Dráva utcától a Rákos-patakig zöld sávot alakítanának ki, ezt később egészen az Északi összekötő hídig kiterjesztenék. A Népszigetre új szabályozási tervet fogad el az önkormányzat, emellett a tulajdonviszonyokat is rendezni szeretnék. Megpróbálják felszámolni az illegális hulladéklerakókat, ezzel egyidejúleg a szelektív hulladékgyűjtést is bevezetnék.
