Százhalombatta képviselő-testülete az építési telkek hiánya miatt döntött úgy, hogy a Fogoly utcában 45 építési területet alakít ki. Az ingatlanok közművesítésére a város tavaly decemberben nyújtott be pályázatot a Széchenyi terv keretén belül. Ezzel párhuzamosan megindították a beruházáshoz szükséges közbeszerzési pályázatot is, melyet végül a Puhi-Tárnok Út- és Hídépítő Kft. nyert meg. A társaság bruttó 132 millió forintért vállalta el a munkát, így az egyéb járulékos költségekkel együtt a beruházás a városnak 177 millió forintjába került. Bár Százhalombatta a Széchenyi tervből 101 millió forintot nyert a telkek közművesítésére, ennek csak egy részét tudja felhasználni, mivel az ilyen jellegű beruházások 50 százalékát lehet csak központi költségvetésből fedezni. A területek közművesítése végül is ez év nyarán indult meg, így elkészült 820 méter víz-, valamint 1077 méter szennyvízcsatorna-rendszer. Kiépült a teljes területen a gáz- és az elektromos hálózat, valamint a közvilágítás. A telkekre azok a magánszemélyek pályázhatnak, akik legalább öt éve rendelkeznek állandó lakcímmel Százhalombattán. A 650-900 négyzetméteres telkek induló négyzetméterárát 4,5 ezer forintban határozta meg a testület.
B. A.
