A napokban írt alá együttműködési megállapodást a Művészeti és Szabadművelődési Alapítvány (MSZA) és az ING Ingatlanfejlesztési Kft. a Vörösmarty téri egykori Országos Rendezvényiroda (ORI) ingatlanának fejlesztéséről. Az MSZA hasznosításában lévő épületet 1999 óta kívánja felújítani az alapítvány, ezért több pályázatot is kiírtak. Bár nyertest egyszer sem neveztek meg, az ING ajánlatát további tárgyalásra alkalmasnak nyilvánították.
A társaság tervei szerint amennyiben időben megkapják az illetékes szervektől a bontáshoz és az építéshez szükséges papírokat, a jövő év végére lebontják a régit, majd 2005 decemberére felépítik az új ingatlant. A teljes beruházás értéke meghaladja az 55 millió eurót, azaz mintegy 13,3 milliárd forintot költenek a fejlesztésre.
A tízemeletes ingatlan helyére a tervek szerint egy hatemeletes épület kerül, háromszintes mélygarázzsal, valamint a földszint alatt egy szint kereskedelmi területtel, ezenkívül irodahelyiségeket, valamint a felsőbb szinteken luxuslakásokat is kialakítanak. Mint korábban, úgy az új ingatlanban is az MSZA adja ki az irodahelyiségeket. Mivel az MSZA az ORI kiadott irodáiból tartotta fenn magát, az ING 6,5 milliárd forinttal támogatja az alapítványt az építkezés ideje alatt, ebből félmilliárd forintot a Pesti Vigadó felújítására kell fordítani.
Az új épületet össze kívánják kötni a Vigadóval, így várhatóan ezt az intézményt is be kell zárni egy-másfél évre. Az ingatlanban jelenleg 80, hosszabb-rövidebb felmondási idővel rendelkező bérlő található, akikkel a beruházást engedélyező papírok megléte után kezdik meg a tárgyalásokat.
Lapunk információi szerint az ING-csoport jövő tavasszal létre kíván hozni egy közép-európai ingatlanalapot, melybe a magyarországi részleg is beletartozna. Az egymilliárd eurós alapról jelenleg is tárgyalásokat folytat a cégcsoport. Az ING ingatlanfejlesztő társasága idén év elején adta át a Liget Centert, mellette építi új irodaházát, ahová várhatóan a magyar ING-csoport is beköltözik.
Bakonyi Attila
A társaság tervei szerint amennyiben időben megkapják az illetékes szervektől a bontáshoz és az építéshez szükséges papírokat, a jövő év végére lebontják a régit, majd 2005 decemberére felépítik az új ingatlant. A teljes beruházás értéke meghaladja az 55 millió eurót, azaz mintegy 13,3 milliárd forintot költenek a fejlesztésre.
A tízemeletes ingatlan helyére a tervek szerint egy hatemeletes épület kerül, háromszintes mélygarázzsal, valamint a földszint alatt egy szint kereskedelmi területtel, ezenkívül irodahelyiségeket, valamint a felsőbb szinteken luxuslakásokat is kialakítanak. Mint korábban, úgy az új ingatlanban is az MSZA adja ki az irodahelyiségeket. Mivel az MSZA az ORI kiadott irodáiból tartotta fenn magát, az ING 6,5 milliárd forinttal támogatja az alapítványt az építkezés ideje alatt, ebből félmilliárd forintot a Pesti Vigadó felújítására kell fordítani.
Az új épületet össze kívánják kötni a Vigadóval, így várhatóan ezt az intézményt is be kell zárni egy-másfél évre. Az ingatlanban jelenleg 80, hosszabb-rövidebb felmondási idővel rendelkező bérlő található, akikkel a beruházást engedélyező papírok megléte után kezdik meg a tárgyalásokat.
Lapunk információi szerint az ING-csoport jövő tavasszal létre kíván hozni egy közép-európai ingatlanalapot, melybe a magyarországi részleg is beletartozna. Az egymilliárd eurós alapról jelenleg is tárgyalásokat folytat a cégcsoport. Az ING ingatlanfejlesztő társasága idén év elején adta át a Liget Centert, mellette építi új irodaházát, ahová várhatóan a magyar ING-csoport is beköltözik.
B. A.
