Október elején adták át Pest megye egyik legnagyobb önkormányzati bérlakás-építési beruházását Százhalombattán. A 112 új lakást a város összesen több mint egymilliárd forintból építette fel, ebből 390 millió forintot a Széchenyi terv keretében nyertek el. A beruházás során 72 szociális és 40 költségalapú bérlakás készült. A szociális lakások mérete 35-76 négyzetméter közötti, 1-3 szobásak és havi bérleti díjuk 117 forint négyzetméterenként. A 40 költségalapú lakás alapterülete 49-73 négyzetméter közötti, ezek 1,5-3 szobásak, a lakbér pedig havonta 440 forint négyzetméterenként. Az önkormányzat a lakásokat legalább húsz évig bérleményként kívánja üzemeltetni. A lakásokra két hónapon keresztül lehetett pályázni, a határidő lejártáig több mint 500 pályázat érkezett és a kiírásoknak 146 felelt meg. A kizáró okok közé tartozott többek között az, ha a pályázónak beköltözhető ingatlana van, nem rendelkezik megfelelő rendszeres jövedelemmel vagy ötéves igazolható százhalombattai lakhellyel. Eddig 107 új bérlő írta alá a bérleti szerződést.
(NAPI)
