BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kezdték meg a Citadella terasz bontását

2002. augusztus 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Kulturális Örökségvédelmi Hivatal (KÖH) augusztus 8-án helyszíni szemlét tartott a Citadella lődombi területén engedély nélkül épített terasznál. A KÖH megállapította, hogy a Citadella 4-U Kft. nem kezdte meg az előírt határidőn belül az állam tulajdonából ki nem adható ingatlanon felépített kávézó és terasz bontását, ezért a hivatal a jogszabályok adta keretek között meg kívánja tenni a végrehajtás érdekében szükséges intézkedéseket - derül ki a KÖH lapunkhoz eljuttatott közleményéből. Mivel egy folyamatban lévő államigazgatási ügyről van szó, ennél részletesebben nem kívántak nyilatkozni.
Lapunk megpróbálta elérni Molnár Zoltánt, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) vezérigazgatóját is a történtekkel kapcsolatban, ám jelenleg szabadságát tölti. A KVI korábban bírósághoz fordult a terület helyreállításának ügyében, azzal kapcsolatban, hogy a XI. kerületi önkormányzat jegyzője elutasította a KVI birtokvédelmi kérelmét. Ezenkívül az igazgatóság feljelentést tett a Budapesti Rendőr-főkapitányságon ismeretlen tettes ellen természetkárosítás, valamint különösen nagy kárt okozó rongálás bűntette miatt (NAPI Gazdaság, 2002 június, 27., 6. oldal).
B. A.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet