A múlt hét végén nyitotta meg kapuit a nagyközönség előtt Magyarország első magánvidámparkja, a Similabda Vidámpark. A XIII. kerületben, a Népszigeten található szórakoztató létesítményhez a területet a Mahart Rt.-től bérli a vidámpark tulajdonosa, a Similabda Bt. - mondta lapunknak Szabó Ferenc, a társaság tulajdonosa. Az összességében 14 ezer négyzetméteres terület mintegy felét foglalják el a különböző játékok, míg a fennmaradó részen parkolót alakítottak ki.
Szabó elmondása szerint a játékokra és a büfére is van engedélyük a megfelelő hatóságoktól, egy kérdés viszont egyelőre tisztázatlan. A felállított óriáscsúszdát ugyanis le kellett alapozni, azonban a hatályos építési törvény szerint erre is építési engedélyt kell kérni. Ilyen papírja viszont a társaságnak nincs, így valószínűleg feljelentést tesz ez ügyben a helyhatóság - tájékoztatták lapunkat a XIII. kerületi önkormányzatnál. A vidámparkba hétvégenként napi 300-400 embert várnak, ezzel már jövedelmezővé lehet tenni a vállalkozást, a játékok pedig 100-300 forintos díj ellenében használhatóak. A belépés ingyenes, és egy újítást is bevezettek a tulajdonosok, kétezer forint ellenében egyszeri belépő karszalagot adnak, amellyel öt játék korlátlanul használható azon a napon. A magánvidámparkot azután hozta létre a társaság, hogy több magyar magánvállalkozónak - köztük Szabónak is - lejárt a szerződése a Budapesti Vidám Park Rt.-vel, s a cég nem hosszabbította meg azt.
(NAPI)
