BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bérlakásépítésre koncentrál az OTP Ingatlan

2002. június 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OTP Ingatlan Rt. FIABCI Nemzetközi Ingatlanfejlesztési Nívódíjat kapott a közcélú szektor kategóriában a Szombathely belvárosában megvalósított beruházásáért - jelentették be a társaság vezetői múlt heti sajtótájékoztatójukon. A díj kapcsán Szabó János vezérigazgató beszélt a lakáspiac várható helyzetéről és a társaság küszöbönálló beruházásairól is. A közeljövő nagyobb megbízásai közé tartozhat a 4-es metró várható megépítése, tudniillik a beruházói konzorciumban az OTP Ingatlan Rt. is részt vesz. A cég egyúttal tervezi az állami beruházások kivitelezésére és üzemeltetésére kiírt pályázatokon való részvételt is.
Részt kívánnak venni a közeljövőben várhatóan felerősödő bérlakásépítési programban. Az OTP Ingatlan szerint továbbra is nagy a kereslet a középkategóriás, kis alapterületű lakások iránt, a társaság ezért ezen a területen is tovább kíván tevékenykedni. Nagyobb hangsúlyt fektetnek a vidéki lakásépítésre, elsősorban a nagyvárosokban indított lakásberuházásokkal. A tervek szerint így az OTP Ingatlan idén is fenn tudja tartani kimagasló jövedelmezőségét, az idei első negyedévben 260 millió forint adózás előtti nyereséget ért el.
H. B.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet