Az OTP Ingatlan Rt. FIABCI Nemzetközi Ingatlanfejlesztési Nívódíjat kapott a közcélú szektor kategóriában a Szombathely belvárosában megvalósított beruházásáért - jelentették be a társaság vezetői múlt heti sajtótájékoztatójukon. A díj kapcsán Szabó János vezérigazgató beszélt a lakáspiac várható helyzetéről és a társaság küszöbönálló beruházásairól is. A közeljövő nagyobb megbízásai közé tartozhat a 4-es metró várható megépítése, tudniillik a beruházói konzorciumban az OTP Ingatlan Rt. is részt vesz. A cég egyúttal tervezi az állami beruházások kivitelezésére és üzemeltetésére kiírt pályázatokon való részvételt is.
Részt kívánnak venni a közeljövőben várhatóan felerősödő bérlakásépítési programban. Az OTP Ingatlan szerint továbbra is nagy a kereslet a középkategóriás, kis alapterületű lakások iránt, a társaság ezért ezen a területen is tovább kíván tevékenykedni. Nagyobb hangsúlyt fektetnek a vidéki lakásépítésre, elsősorban a nagyvárosokban indított lakásberuházásokkal. A tervek szerint így az OTP Ingatlan idén is fenn tudja tartani kimagasló jövedelmezőségét, az idei első negyedévben 260 millió forint adózás előtti nyereséget ért el.
H. B.
