BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az államfő költözhet a Sándor-palotába

2002. június 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közelmúltban tájékoztatta Medgyessy Péter miniszterelnököt a Sándor-palota hasznosítási tervének kidolgozására felkért bizottság - amely Glatz Ferenc történészből, a Magyar Tudományos Akadémia volt elnökéből, Ráday Mihály városvédőből, Katona Tamás egykori I. kerületi polgármesterből, valamint Szabó Bálint erdélyi építészből áll - arról a javaslatáról, mely szerint az ingatlan a köztársasági elnöknek és hivatalának adhatna helyet. A szakértők szerint a műemlékegyüttes a jövőben nyilvános kiállítások helyszínéül is szolgálhat, valamint egyes részei megnyithatóak a nagyközönség számára.
Az ingatlan rekonstrukcióját (vagy inkább újbóli felépítését) a 2000 októberében zárult közbeszerzési pályázat nyertese, a Középületépítő Rt. végezte el. A teljes beruházás összege meghaladta a kétmilliárd forintot, melynek egy részét, mintegy 400 millió forintot belsőépítészeti munkákra fordították.
A közelmúltban egyébként a Miniszterelnökség Közbeszerzési és Gazdasági Igazgatósága (MKGI) hirdetmény nélküli tárgyalásos közbeszerzési eljárás keretében vásárolt tíz Lotz Károly-olajképet a Sándor-palota empire szalonjába. A mitológiai témájú, tíz pannóból álló sorozatért az MKGI 55 millió forintot fizetett a két tulajdonosnak, Füzéki Bálintnak és Gömöri Istvánnénak. Korábban ezeket a Kieselbach Galéria 98 millió forintért kínálta eladásra (NAPI Gazdaság, 2002. március 7., 1-9. oldal).
B. A.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet