Szerkezetkész állapotban van a Budapest XV. kerületében épülő Asia Center bevásárló- és szórakoztató-központ, melynek beruházója 49 százalékban kínai és osztrák magánszemélyek, 51 százalékban pedig a Strabag AG tulajdonában lévő Asia Center Ingatlanforgalmazó, Bérbeadó, Hasznosító és Kereskedelmi Kft. (ACI). A fejlesztésnek helyet adó 11 hektáros területből 6,5 hektáron elterülő, nyolcszintes komplexum összalapterülete több mint 205 ezer négyzetméter lesz, amelyben a legkisebb helyiséget 20, a legnagyobbat pedig 5000 négyzetméteren alakítják ki. A 2000 nyarán - a Pólus bevásárlóközpont közelében - megkezdett építkezés (Befektető, 2000. június 5., 13. oldal) első ütemében elkészülő üzlethelyiségeket és raktárakat a tervek szerint 2003. március 7-én adják át (a teljes épület egy évvel később készül el). Michael Song, az egyik társtulajdonos és ügyvezető igazgató tájékoztatása szerint eddig az üzlethelyiségek mintegy 70 százalékára kötöttek bérleti szerződést.
Rudolf Riedl, a Strabag AG magyarországi ingatlanfejlesztési divíziójának vezetője, az ACI másik ügyvezetője lapunknak elmondta, hogy a mintegy 60 milliárd forintba kerülő ingatlanfejlesztést kezdetben magánszemélyek és kivitelezőként a Strabag AG finanszírozta, időközben azonban az osztrák Raiffeisen Bank vezetésével szervezett bankkonzorcium vállalta föl a hitelfolyósítást. A beruházó csaknem egymilliárd forintot fordít a környék zöldfelületének kialakítására is. Ugyancsak az első ütemmel egyidejűleg fejezik be a XV. kerületi Szentmihályi út Zugló felé vezető, csaknem egy kilométer hosszú részének kéttőről négysávosra bővítését és a hozzá kapcsolódó közművesítést, melynek költsége meghaladja az egymilliárd forintot.
B. G.
