Lapunk értesülése szerint többfunkciós konferencia- és szabadidőközpontot épít a Fejér megyei Sáregres-Rétimajorban lévő telephelyén az Aranyponty Halászati Rt. A várhatóan több ütemben, 20 millió forint értékű központi támogatással megvalósuló beruházás azt követően kezdődhetett el, hogy a társaság tulajdonában lévő területen egy kútfúrást követően termálvizet találtak. A cégnél úgy döntöttek, hogy az átlag 29-30 fokos vizet többcélúan hasznosítják; egyrészt létrehoznak egy trópusi halfajták, elsősorban afrikai harcsák és sügérfélék tenyésztésére alkalmas telepet, másrészt szabadidő- és konferencia-központot építenek.
A beruházás első ütemében, várhatóan szeptemberig, a Szarvasi Halászati és Öntözési Kutatóintézettel közösen egy vízélettani és öntözési kutatóbázis készül el, amelyhez konferencia-központ csatlakozik. Az épületkomplexumban vendégszobákat is kialakítanak. Ezt követően kezdenek hozzá a termálvíz turisztikai célú hasznosításához. A jelenlegi elképzelések szerint az összesen több száz millió forint értékű ingatlanfejlesztésnek része lesz többek között egy wellnesscentrum, sportközpont, valamint szabadidőpark is.
K. Zs.
