Májusban már a lakók is beköltözhetnek a kéthektáros dunaföldvári lakópark utolsó 24 lakásába - erősítette meg lapunk információit Ráthgéber Lászlóné. A helyi önkormányzat tulajdonában lévő Dunaföldvári Ipari és Területfejlesztési (DIT) Kht. ügyvezető igazgatója elmondta, az egykori szovjet laktanya kijevi paneles, meglehetősen rossz állapotú épületeiből - egy többéves program keretében - összesen 250 lakást alakítottak ki. Az elmúlt évek során öt épületet újítottak fel. A több száz millió forintos beruházási programot a Gazdasági Minisztérium is támogatta (NAPI Gazdaság, 2000. május 3., 4. oldal). Az ügyvezető igazgató közölte, az első lakások építését döntően saját forrásból, az ipari park telkeinek értékesítéséből finanszírozták, majd a lakások eladása teremtett fedezetet a továbblépéshez. Befejezés előtt áll az idősek otthona is, amelyet szintén egy laktanyaépületből alakítottak át. A dunaföldvári önkormányzat már korábban úgy döntött, hogy az ipari és a lakóparkot együtt alakítják ki. Az első ütemben - elsősorban területfejlesztési források segítségével, összesen 100 millió forintos költséggel - 13 hektárnyi területet közművesítettek, ezt később 20 hektárral bővítették. Az ipari park címet 1998-ban nyerték el s hozzáfogtak az első 60 lakás átépítéséhez a volt tiszti lakótelepen. Az ipari parkban jelenleg 24, döntően logisztikai tevékenységet folytató cég működik, több mint 160 dolgozót foglalkoztatva.
Körtési Zsolt
