A XIII. kerületi önkormányzat képviselő-testülete tavaly júniusban döntött a kerület bérlakásállományának növeléséről. A költségek csökkentésének érdekében a helyhatóság benyújtotta pályázatát a Gazdasági Minisztériumhoz (GM), illetve ezzel egy időben mintegy 560 millió forintot különített el a beruházásra. Ennek keretén belül tavaly októberben megkezdődött a Petneházy utcában egy 67 lakásos bérház felépítése, amely a napokban érte el szerkezetkész állapotát. A beruházás összértéke meghaladja a 750 millió forintot, amihez a GM 188,7 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújtott. A négyszintes, tetőtér-beépítéses lakóházban 20 egyszobás, 35 egy- plusz félszobás, valamint 10 egy- plusz két és fél szobás, illetve 2 kétszobás lakást alakítanak ki, amelyek mérete 43-76 négyzetméteres lesz.
A tervek szerint a helyhatóság a lakóházat még idén átadja, amire szükség is van, hiszen a privatizáció előtt az önkormányzat tulajdonában több mint negyvenezer lakás volt, ez a szám mára nyolcezer alá esett. Jelenleg a bérlakások aránya 12-13,5 százalék Angyalföldön. A megmaradt önkormányzati otthonok többsége műszakilag leromlott állapotban van, kétharmaduk komfort nélküli, félkomfortos, illetve szükséglakás.
B. A.
