BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vidéki üzletközpontokat tervez az Inter-Bonum

Mintegy 17 millió eurós költséggel új bevásárlóközpontot épít Pécsett a német tulajdonban lévő Inter-Bonum Kft. A cég Debrecenben, Miskolcon, Szegeden és Győrben is hasonló beruházások megvalósítására készül.

2002. március 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Budai Kapu néven háromszintes bevásárló- és szórakoztató-központot épít a pécsi Búza téren az Inter-Bonum Kft. Mint azt Berthold Reihl, a cég ügyvezető igazgatója a napokban bejelentette, a 17,5 millió eurós (4,2 milliárd forint) beruházás még az idén elkezdődik, s várhatóan 2003 nyarára be is fejeződik. A 24 ezer négyzetméteres létesítményben egy nagy alapterületű élelmiszer-áruház és egy elektronikai cikkeket forgalmazó üzlet mellett jó néhány iroda és kisebb bolt is helyet kap majd. Az ingatlanfejlesztő cég a Király utca végén megépülő létesítménynek mintegy 17 ezer négyzetméteres területét bérbe kívánja adni. Reihl közölte: a Budai Kapu bevásárlóközpontnak egy száz autó befogadására alkalmas parkolóház is része lesz. Az építkezés azt követően kezdődhet el, hogy a pécsi önkormányzat a helyi járatú autóbuszok végállomását a tulajdonában lévő Pécsi Tömegközlekedési Rt.-vel közösen a Búza térről a város déli részére, a FEMA áruház mellé telepíti. Az új autóbusz-végállomás építése már elkezdődött. Az Inter-Bonum - amelynek tulajdonosa, Bernd Porsch a budapesti Campona üzletközpont beruházásának elindításában is részt vett - Debrecenben, Miskolcon, Szegeden és Győrben is a pécsihez hasonló plazák építését tervezi.
A Budai Kaputól alig néhány száz méterre, a Czinderi utcai tömbbelsőben építi fel új bevásárlóközpontját az ugyancsak német tulajdonú ECE Kft. Ez a beruházás várhatóan a közeljövőben elkezdődik, s legkésőbb 2004-re be is fejeződik.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet