BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Révfülöpé a vitatott part menti terület

A Legfelsőbb Bíróság nemrég úgy döntött, hogy a révfülöpi helyhatóságé az a part menti terület, amelyen a Mahart és az önkormányzat is vitorláskikötő építését tervezte. Úgy tűnik, a beruházás megvalósul, méghozzá az egykori Mahart-céggel közösen.

2001. december 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csaknem egy évtizedig tartó pereskedés után a Legfelsőbb Bíróság a közelmúltban meghozott jogerős ítéletében úgy döntött: a révfülöpi önkormányzatot illeti meg az a part menti, frekventált terület, amelyen a helyhatóság és a Mahart is vitorláskikötőt kívánt építeni. A bíróság azért döntött a helyhatóság javára, mert bár a területet hosszú éveken át a Révfülöp és Balatonboglár között közlekedő hajók használták, annak kezelői joga - a telekkönyv tanúsága szerint - már 1952-től a helyi tanácsé, illetve jogutódjáé, az önkormányzaté. (A rendszerváltást követő birtokrendezés szabályai szerint az kaphatja meg egy adott terület tulajdonjogát, akinek ott korábban telekkönyvi bejegyzés szerint is kezelői joga volt.)
A helyhatóságnál úgy vélik: a döntést az is alátámasztja, hogy egy olyan - ingatlanszakértők szerint legalább 35 millió forint értékű - közterületről van szó, amelyen jelenleg park és sétány található, ráadásul innen közelíthető meg a többi középület is. Révfülöp továbbra is azt szeretné, hogy a partszakaszon vitorláskikötő épüljön. Erről egyébként már korábban tárgyalásokat kezdtek azzal a Mahart Balatoni Hajózási (MBH) Rt.-vel, amely épp ezekben a hetekben kerül a Maharttól 22, közforgalmú kikötővel rendelkező balatoni települési önkormányzat - köztük a révfülöpi - többségi tulajdonába. Horváth Gyula, a MBH Rt. ügyvezető igazgatója lapunknak elmondta: a tulajdonviszonyok tisztázását követően lezárhatók azok a tárgyalások, amelyeket egy exkluzív vitorláskikötő építéséről kezdtek. Azt szeretnék, ha a közeljövőben, várhatóan 100 millió forintos nagyságrendű beruházással, nemcsak a vitorláskikötő, hanem a hozzá kapcsolódó korszerű létesítmények is megépülnének.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet