A tulajdonos helyhatóságtól kapott információk szerint mindössze egyetlen ingatlan, egy élelmiszerüzlet talált gazdára azon a nyilvános árverésen, amelyen a siklósi önkormányzat csaknem 100 millió forint összértékű vagyontárgyakat kívánt értékesíteni. Az árverést szervező helyhatósági szakemberek szerint a bevásárlóturizmus jelentős csökkenését követően a térségben már a korábbiaknál alacsonyabb áron sem könnyű főleg nagy alapterületű, felújításra szoruló létesítményeket eladni. A siklósi önkormányzat már korábban úgy döntött, hogy az elmaradt bevételek, illetve a fejlesztési források növelése érdekében eladja feleslegessé vált ingatlanjait (NAPI Gazdaság, 2001. július 23., 13. oldal). Korábban ugyan a helyhatóság csak az ingatlanok egy részétől kívánt megválni, a többit - felújítás után - saját maga akarta hasznosítani, ám kiderült, hogy ehhez sincs meg a szükséges fedezet. Többek között áruba bocsátották a város egyik legpatinásabb épületét, a főtéren álló volt OTP-székházat is. A több száz négyzetméteres, felújításra szoruló épületet a közelmúltban vásárolta meg a pénzintézettől az önkormányzat. Az értékesítendő ingatlanok listájára került az egy ideje nem működő városi mozi, a település legnagyobb gyógyszertára a Dózsa úton, hat belvárosi üzlet, irodák, műhelyek és jó néhány még helyhatósági tulajdonban lévő lakás is. (Az utóbbiak közül több lakott.) A rendkívül gyér érdeklődés mellett megtartott árverésen mindössze egy nagy alapterületű üzlet kelt el, 9 millió forintért. Információink szerint az ingatlancsomagot telekkel kibővítve a közeljövőben újra meghirdetik.
K. Zs.
