Eladja feleslegessé vált ipari ingatlanjait a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Rt. tulajdonában lévő Zsolnay-cégcsoport. A befolyt pénzt elsősorban a cég reorganizációjának felgyorsítására, adósságrendezésre költik - mondta lapunknak Kovács Gyula, a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Rt. vezérigazgatója. A közelmúltban sikerrel zárult az az ingatlancsere, amelyet a helyi önkormányzattal bonyolított le a Zsolnay. A cég mintegy 11 ezer négyzetméteres Basamalom úti - már jó ideje nem használt - sporttelepét ajánlotta fel a helyhatóságnak, amely cserébe három, a gyár szomszédságában található, összesen 1806 négyzetméteres ingatlant adott érte. A helyhatóság azért szorgalmazta az ingatlancserét, mert a közeli, úgynevezett balokányi strandot kívánják bővíteni a területtel, s mellette egy sportkomplexum, valamint egy közpark kialakítását is tervbe vették, míg a Zsolnay a gyárhoz kapcsolódó területeket tudja a jövőben jobban hasznosítani.
Már korábban döntés született arról, hogy értékesíthetik azt a 6-os főközlekedési úttól délre található mintegy félhektáros ipari területet, amelyen csaknem ötezer négyzetméternyi, különböző nagyságú ipari ingatlan, elsősorban raktár és üzemi épület áll. A vezérigazgató elmondta: a gyakorlatilag belvárosinak tekinthető területért 120 millió forintot kérnek, de az ingatlan megosztva, kisebb egységenként is eladó. A területen egyébként nemcsak ipari, hanem például irodai célra alkalmas létesítmények is vannak.
A vezérigazgató elmondása szerint a jövőben a 6-os út északi oldalán lévő gyárterület néhány feleslegessé vált ingatlanát is eladják, bár erről végleges döntés még nem született. Az elmúlt évek során nehéz pénzügyi helyzetbe került gyár már korábban eladta üdülőit, míg a védett műemléki épületeinek jelentős része a Zsolnay Örökség Kht. birtokába került, amely központi támogatással és befektetők bevonásával igyekszik felújítani és hasznosítani azokat.
Körtési Zsolt
