A fejlesztési források növelése érdekében több mint 100 millió forint értékű ingatlancsomag eladásáról döntött a siklósi önkormányzat. Korábban a helyhatóság csak az ingatlanok egy részétől kívánt megválni, a többit - felújítás után - saját maga kívánta hasznosítani. Az új tervek szerint többek között értékesítik a város egyik legpatinásabb épületét, a főtéren álló volt OTP-székházat - tájékoztatták lapunkat a helyhatóságnál. A több száz négyzetméteres, felújításra szoruló épületet a közelmúltban vásárolta meg a pénzintézettől az önkormányzat.
Emellett az értékesítendő ingatlanok listájára került a már egy ideje nem működő városi mozi, a település legnagyobb gyógyszertára a Dózsa úton, hat belvárosi üzlet, valamint irodák, műhelyek és jó néhány, még helyhatósági tulajdonban lévő lakás is. A siklósi önkormányzat idén eddig mintegy 20 millió forint értékű ingatlant értékesített.
K. Zs.
