BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több száz lakást épít a debreceni helyhatóság

A debreceni helyhatóság csaknem száz bérlakást újít fel, illetve alakít ki annak a támogatásnak köszönhetően, melyet a Gazdasági Minisztériumtól (GM) nyert el. Az önkormányzat tulajdonában lévő Cívis Ház Rt. emellett mintegy kétszáz új lakást épít a Malomközben, ezeket értékesítik.

2001. március 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A debreceni önkormányzat összesen 96 bérlakást tud felújítani, illetve építeni annak a 407,4 millió forintos támogatásnak a felhasználásával, melyet a GM tavaly meghirdetett pályázatán nyert el. A helyhatóság a debreceni repülőtér mellett lévő lakótelepen két épületet újít fel, illetve alakít át a támogatás segítségével. A munkálatok márciusban kezdődnek, s a tervek szerint az év végéig befejeződnek. A két épület felújításával véget ér az önkormányzati tulajdonban lévő repülőtéri lakóépületek rendbehozatala. A lakótelepet 1991-ben vette át a város. Az ott található 824 lakásból 250-et átadtak a honvédségnek, egy műszakilag nem megfelelő 38 lakásos házat lebontottak, 60 lakást értékesítettek, a többit pedig - az említett két épületben találhatók kivételével - az elmúlt öt-hat évben felújították.
A városközpont közelében ezenkívül 12 két és fél szobás lakás építéséhez 77,6 millió forintot nyert el az önkormányzat a GM pályázatán. A beruházás a várostól 74,8 millió forint saját erőt igényel, ez 40 százalékban a telkek értékéből, 60 százalékban pedig készpénzből tevődik össze. Ez utóbbit az önkormányzati tulajdonú ingatlanokat kezelő Cívis Ház Rt. biztosítja. Az ingatlanfejlesztés - piaci alapú bérlakásokról lévén szó - várhatóan öt év alatt térül meg. Ezek az építkezések szintén márciusban kezdődnek, s az év végéig fejeződnek be. Mindegyik munka elvégzésére közbeszerzési pályázatot írnak ki, azt követően, hogy a város és a GM képviselői aláírják a támogatási megállapodást.
Nagyszabású lakásépítésbe kezd a Cívis Ház is. A társaság mintegy 200-250 lakást épít Debrecen belvárosának szélén, az úgynevezett Malomközben. A tervek szerint zártsorú beépítéssel 25 családi ház épül, a többi lakás pedig kétemeletes, tetőteres társasházakban kap helyet. A Cívis Háznak az ingatlanértékesítésből származó nyereség 85 százalékát a belváros tömbrehabilitációjának finanszírozására kell fordítania. A szanálás után közművesített területet még a kilencvenes évek elején vásárolta meg az OTP Bank Rt. az önkormányzattól, hogy ott lakásokat építsen. A tervek nem - illetve csak részben - valósultak meg, így a helyhatóság visszavásárolta a területet és a képviselő-testület március 7-ei ülésén úgy határozott, hogy ismét értékesíti, ezúttal a város tulajdonában lévő Cívis Háznak. A több mint 15 ezer négyzetméteres terület vételára 300 millió forint, melyet a társaságnak két részletben, 2002 végéig kell kifizetnie.
(NAPI)

Pál Csaba
Pál Csaba

Ez is érdekelhet