BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hamarosan megszépülhet a sárvári Nádasdy-vár

2001. február 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Évek óta napirenden van a sárvári Nádasdy-vár felújítása. A Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) és a helyi önkormányzat igyekszik a rekonstrukciós munkálatokat mielőbb elvégeztetni. Tavaly a KVI nyolcmillió forintot áldozott erre a célra, kilencmillió forint felhasználása pedig áthúzódott 2001-re. Idén várhatóan még 24 millió forintot tud majd a KVI a történelmi épületegyüttes felújítására fordítani, ehhez jön még a város ötmillió forintos hozzájárulása.
A rekonstrukciós munkálatokhoz pályázati pénzeket is szeretne felhasználni a két szervezet, két év alatt mintegy 50 millió forintot költenek a belvárosban lévő idegenforgalmi látványosság megújítására. A 2001-ben rendelkezésre álló összeg jelentős részét a tervek szerint a torony felújítására fordítják. A városvezetés reméli, hogy öt-hat év alatt sikerül a teljes rekonstrukciót megvalósítani. Ebben a helyhatóság szeretne együttműködni a megyei önkormányzattal, s ezt már szerződésben is megerősítették.
(NAPI)

Király Andrea
Király Andrea

Ez is érdekelhet