Magyarországon is egyre jobb üzlet az elektronikus kereskedelem: idén a 30 milliárd forintot is elérheti az online áruházak forgalma, amely 2001-ben még alig több mint 3 milliárd, tavaly pedig 20 milliárd forint volt. Az NRC piackutató szerint a rendszeres internetezők 51 százaléka vásárolt vagy megrendelt már az interneten valamilyen szolgáltatást, terméket, és 92 százalékuk hasznája a netet arra, hogy beszerezze a vásárláshoz szükséges információt. A dinamizmust jelzi, hogy a piac szereplői szerint valamit rosszul csinál az az e-kereskedő, aki nem duplázza meg évente a forgalmát. (MH 12. old.)
