A háztartások alig 63 százaléka rendelkezik vezetékestelefon-előfizetéssel, pedig ez az arány 2000-ben még majdnem 76 százalékos volt. 2004 és 2005 első féléve között mintegy 10 százalékkal esett vissza az előfizetések száma - áll a GfK Hungária felmérésében. 2000 eleje óta ugyanakkor 19-ről 65 százalékosra emelkedett a mobiltelefonnal rendelkezők aránya. Gyorsan nő a világhálóhoz hozzáférők száma is: a 2001 elején mért 18 százalékos szintről 2005 végére eljutottunk a 33 százalékig. (MH 14. old.)
