Beleerősített a fájlmegosztó zenehallgatók elleni kampányába a nemzetközi zeneipar két képviseleti szervezete. Az International Federation of the Phonographic Industry bejelentette, hogy 11 európai és ázsiai országban 963 személy ellen indít eljárást a szerzői jogok megsértésének vádjával, míg a British Phonographic Industry (BPI) 33 nagy-britanniai lakost idéz törvény elé. Ez utóbbi szervezet korábban 57 zenerajongó ellen lépett fel, akik közül többel sikerült peren kívüli egyezséget kötnie. Geoff Taylor, a BPI-t vezető tanács egyik tagja hangsúlyozta, ismételten figyelmeztették az internetezőket, hogy a zenei fájlok megosztása illegális, és nem tolerálható, így akit ebben bűnösnek találnak, az végül is fizetni fog azokért a nótákért, amelyeket ily módon töltött le az internetről – idézi a tisztviselőt a BBC.
Az Egyesült Államokban megkezdik az Abilene szolgáltató nagy sebességű internet2 hálózatán fájlmegosztást folytató felhasználók elleni pereskedés előkészítését – jelentette be több zene- és filmipari szövetség. Mivel sok diák azt hiszi, hogy az új hálózat gyorsasága, illetve védettsége miatt nem lehet nyomon követni, ha azon keresztül osztja meg másokkal zenéit és filmjeit, az utóbbi időben igen gyorsan terjed az i2hubon az illegális fájlcserélés – jelentette ki Cary Sherman, a Recording Industry Association of America (RIAA) elnöke. Elmondása szerint a RIAA 18 intézmény 405 olyan internetezője ellen indít eljárást, akiket a legmegszállottabb fel- és letöltőknek tartanak. Emellett levelet küldenek 140 egyetem és főiskola vezetőjének, amelyben felhívják a figyelmüket arra, hogy a szerzői jogvédett anyagok illegális forgalmazása igen kártékony kihasználása az internet2 nyújtotta lehetőségeknek, aminek megelőzéséhez a segítségükre van szükség. Kérik az intézményvezetőket, hogy korlátozzák azokat az online tevékenységeket, amelyek megsértik szervezetüknek a helyes internethasználatról szóló irányelveit. A Motion Picture Association of America képviselői nem közölték, hány személy ellen kívánnak fellépni. Az internet2-t működtető szervezet képviselői elismerték, hogy a szerzők és a kiadók engedélye nélküli zene- és filmtovábbítás sérti saját és a hálózatukat használó intézmények viselkedési szabályait. Greg Wood, az internet2 üzemeltetőjének szóvivője közölte, hogy partnereikkel együtt dolgoznak a rendszer „hatékony és legális” használati lehetőségeinek bővítésén – írta a Chronicle of Higher Education.
