BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hírháló

2004. november 16. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Újabb PeopleSoft-nem az Oracle-nek
A PeopleSoft igazgatótanácsa elutasította az Oracle utolsó, egyben legmagasabb, részvényenként 24 dolláros ajánlatát a cégre. Az ERP-fejlesztő vezetősége úgy véli, még ez is túlságosan olcsóra értékeli vállalatukat. Ez után az állásfoglalás után a PeopleSoft sorsa részvényesei kezében van: ha többségük november 19-éig elfogadja az Oracle ajánlatát, akkor a vállalat gazdát cserélhet. A vevőjelölt megígérte, hogy ha nem sikerül összeszednie a papírok több mint ötven százalékát, akkor letesz versenytársa felvásárlásáról, ám ha igen, akkor kérni fogja a bíróságot, hogy oldja fel a PeopleSoft menedzsmentjének az adásvételt blokkoló intézkedését. A mostani döntés azt bizonyítja, hogy a PeopleSoft élén nemrégiben történt vezetőváltás nem érintette a menedzsment elszántságát az Oracle felvásárlási kísérletének megakadályozására – derül ki a The New York Times cikkéből.

Nyitásra vár az outsourcing-piac
Az erőforrások kihelyezése, az it-infrastruktúra üzemeltetése a vállalati körben általános és fejlődő jelenség, ám az állam- és közigazgatási szektorban az eljárás ma még korántsem ennyire elterjedt – jelentette ki Várnagy Róbert, a KFKI Csoporthoz tartozó LNX Hálózatintegrációs Rt. államigazgatási üzletágának értékesítési igazgatója egy háttérbeszélgetésen. Véleménye szerint több jel is arra mutat, hogy az informatikai outsourcing az államigazgatásban is számos területen megoldást nyújthat. A technológia egyre gyorsabban fejlődik, egyre komplexebbé válik, és a közigazgatási szolgáltatásokkal szembeni elvárások is folyamatosan növekednek, és az államigazgatási intézmények nehezen tudják követni ezeket a változásokat. A probléma megoldására lehet válasz az üzemeltetés kiszervezése – állította Várnagy.

Osztalékot fizet a Microsoft
A Microsoft Corporation megvitatta részvényeseivel a jövőre vonatkozó terveit, és előrevetítette, hogy az üzletágai által teremtett értékekben és innovációs tevékenységében látja növekedése útját. A társaság bejelentette, hogy a részvényesek elfogadták a cég részvényjuttatási programjaiban javasolt módosításokat. A különleges, 3 dolláros egyszeri osztalékot – amelynek feltétele e módosítások jóváhagyása volt – 2004. december 2-án fizetik ki a részvényesek jegyzékében 2004. november 17-én nyilvántartottak számára. „Az előttünk álló évekkel kapcsolatban minden eddiginél optimistábbá tesz, hogy folyamatosan képesek vagyunk innovatív termékekkel és szolgáltatásokkal a piacra lépni” – mondta Bill Gates, a Microsoft elnöke és vezető szoftvertervezője.

Symantec-partner lett a Grepton
A Grepton Informatikai Rt. a Symantec Rt.-vel kötött partneri szerződés keretében a közelmúltban végezte el az OMD Hungary Kft. médiacég számára a teljes informatikai biztonsági rendszer kiépítését. A Grepton idén februárban írt alá Enterprise Solution Partner szintű szerződést a Symantec Rt.-vel. Ezt a címet azok a partnerek kapják, amelyek a magyarországi piacon jelentős értéknövelt viszonteladók, s megoldásszállítói gyakorlattal rendelkeznek a tűzfalak, sérülékenységkezelés, behatolásfelismerés és víruselhárítás, valamint tartalomkezelés területén. A Grepton reményei szerint ezen beruházások általánossá válnak a kis- és középvállalatok körében is, és a hazai informatikai biztonsági kultúra magasabb szintre fog emelkedni a közeljövőben.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet