Újabb 762 magánember ellen indított jogi eljárást az Egyesült Államok zeneipari szövetsége, az RIAA (Recording Industry Association of America) azzal a váddal, hogy illegálisan töltöttek le zenei fájlokat az internetről. A nyári hónapok alatt a RIAA ügynökei elsősorban a világháló teljes nyilvánosságában tevékenykedő internetezőkre vadásztak, ám az iskolaév kezdetével rávetették magukat az egyetemekre és a kollégiumokba visszatérő diákokra, a legális és illegális zeneletöltés legnagyobb igénybevevőire. Az utóbbi kutakodás eredményeként 32 diákot fogtak perbe és 26 felsőoktatási intézményt vettek fel a zenekalózkodást kevéssé akadályozó egyetemeket és főiskolákat tartalmazó feketelistájukra. További újdonság az RIAA „üldözési mániájában”, hogy néhány hónapja már nem csupán a legismertebb zeneforrásokat, például a Kazaát, hanem a kevés felhasználó által felkeresett, eddig háttérbe húzódó fájlmegosztó site-ok forgalmát, például az eDonkeyét is figyelik. A zeneszövetség közleménye szerint az általuk korábban a törvény elé idézett magánemberek közül ezerrel sikerült megegyezniük peren kívül, akik átlag 3000 dollárt fizettek „szabadságukért” – jelentette a Chronicle of Higher Education.
