BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ki kell adniuk a brit ISP-knek a fájlcserélőket

2004. október 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy brit bíróság úgy döntött, hogy az internetszolgáltatóknak (ISP, Internet Service Provider) ki kell adniuk 28 olyan ügyfelük adatait, akiket a brit zeneipari szövetség, (BPI, British Phonographic Industry) illegális fájlcseréséléssel vádol. A BPI vizsgálatai szerint a zeneletöltők 15 százaléka felelős a jogsértések 75 százalékáért, az érintettek személyében ezt a „kemény magot” célozták meg. Ugyanakkor az eljárás alá vont személyeknek a folyamat alatt joguk van peren kívül megegyezni vádlóikkal. A bíróság indoklása szerint egyébként azért engedtek a BPI követelésének, mert az adott esetek a szerzői jogok megsértésének súlyos példái. Geoff Taylor, a BPI nevében elmondta, hogy szervezetét felbátorítja a siker, s ezért a továbbiakban nem fognak habozni akcióba lépni azok ellen, akik megsértik a szövetség tagszervezeteinek jogait – idézi a zeneipar képviselőjét a BBC.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet