BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Sony beszünteti CD-i másolásvédelmét

2004. október 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megszünteti CD-i két évvel ezelőtt bevezetett másolásvédelmét a Sony Music Entertainment. A lemezekre rögzített szoftver egy komputeres másolásra korlátozta azok sokszorosítását, annak, aki ennél többször akarta kopizni a CD-t, fizetnie kellett ezért. A vállalat szóvivője elmondta, hogy tapasztalataik szerint sikeres volt oktatási kampányuk, amelyben igyekeztek meggyőzni a felhasználókat arról, hogy nem szép dolog illegálisan másolgatni és az interneten egymásnak küldözgetni saját céljaikra megvásárolt zenealbumaikat és video-CD-iket. Felméréseik szerint csak a vásárlók egy szűk rétege vetemedik ilyen csúfságokra. A Sony bejelentette azt is, hogy a cég hordozható zenelejátszói hamarosan alkalmassá válnak miden MP3-as fájl lejátszására. Eddig annak, aki Sony-készüléken akart ilyeneket hallgatni, előbb át kellett azokat konvertálnia a japánok saját rögzítési-tömörítési formátumára – derül ki a San José Mercury News híréből.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet