BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Működik a diákellenőrző rendszer

2004. szeptember 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Gyermekbetegségei leküzdése után már működik az USA elektronikus egyetemista-ellenőrző rendszere (Student and Exchange Visitor Information System, SEVIS) – jelentették be a terrortámadások megelőzése céljából létrehozott belbiztonsági hivatal tisztviselői. Az Egyesült Államok egyetemire látogató vendéghallgatók mozgását korábban papíron készült jelentésekkel próbálta nyomon követni az ország bevándorlási és vámhivatala, a SEVIS egyik felhasználója, viszonylag kevés sikerrel. Az új rendszer szolgáltatta információk alapján eddig majdnem 1900 vizsgálatot indítottak a hatóságok – egyebek között a fogadó felsőoktatási intézményben nem jelentkező vagy a képzésből kimaradó diákok ellen – és 187 személyt tartoztattak le – derül ki a Federal Computer Week cikkéből.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet