BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Moore-elv él

2004. szeptember 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mark Bohr, az Intel folyamatarchitektúrákért és -integrációért felelős igazgatója cége chipgyártásának fejlődését látva úgy véli, hogy a Moore-elv továbbra is él. Az Intel korábbi elnökéről, Gordon Moore-ról elnevezett tétel kimondja, hogy a komputerek teljesítménye nagyjából kétévente megduplázódik. Az elmúlt időszakban sokak által már érvényét vesztettnek tekintett „szabály” létezését bizonyítja Bohr szerint, hogy például az Intel új gyártási technológiájával készült SRAM memóriák (static random-access memory) manapság 70 millió bit információ tárolására képesek, szemben az egy évvel ezelőtti 4 millióval. További érv a Moore-elv érvényessége mellett, hogy a chipgyártó bejelentése szerint továbbfejlesztett processzorai 10-15 százalékkal verik elődeik teljesítményét anélkül, hogy több energiát igényelnének (következésképpen gyorsabban lemerítenék a hordozható gépek akkumulátorait), illetve több hőt termelnének – derül ki a Wall Street Journal tudósításából.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet