A SAGEM bejelentette, hogy Java-technológiákat fog alkalmazni mobil eszközeiben. A társaság e téren a Sun Microsystemsszel működik együtt. „Tapasztalataink szerint nagy igény van arra, hogy szabványos alkalmazásokat lehessen letölteni a mobiltelefonokra” - mondta Thierry Buffenoir, a SAGEM mobiltelefon-divíziójának első elnökhelyettese és ügyvezető igazgatója. A Java-képességű készülékek felhasználói egyéni ízlésük szerint alakíthatják a telefon megjelenését és kezelését, valamint tetszésük szerinti alkalmazásokat tölthetnek le készülékükre.
