BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új költséghatékony ADSL-megoldás az Ericssontól

2003. június 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legújabb felmérések szerint már majdnem kétmillió magyar használja az internetet - ám döntő többségük Budapesten, illetve a nagyobb vidéki városokban lakik, és lassú, analóg vonalas internetelérést használ. A hazai szolgáltatók is többféle szélessávú internet-hozzáférést kínálnak, de a legdinamikusabban terjedő megoldások a kábeltelevíziós, illetve az ADSL (aszimmetrikus digitális előfizetői vonal)-csatlakozások. Ezek kiépítési költsége azonban általában olyan magas, hogy a vállalatoknak csak a nagyobb településeken éri meg beruházni a szolgáltatásba - így Magyarország lakosságának igen nagy hányada gyors internet nélkül marad.

A közelmúltban az Ericsson mérnökei olyan megoldást fejlesztettek ki, amellyel a szolgáltatók minden eddiginél olcsóbban, gyorsabban és egyszerűbben építhetik ki saját ADSL-hálózatukat - így településenként már akár öt-tíz előfizetőt is nyereségesen szolgálhatnak ki. Az Ericsson Ethernet DSL Access technológia lényege, hogy a hagyományos ADSL-kiépítéstől eltérően nincsen szükség viszonylag drága, úgynevezett ATM-berendezések telepítésére, hanem az olcsó Ethernet hálózati elemek használhatók. Ugyanígy szükségtelenek a nagy kapacitású központi ADSL-berendezések, ugyanakkor szinte korlátlanul bővíthető a kiszolgált előfizetők száma. Az Ericsson Magyarország aláírta első szerződését egy ilyen rendszer kiépítésére a kiskunhalasi, kiskőrösi és bajai körzetben működő Emitel telekommunikációs szolgáltatóval. A megállapodás értelmében első lépésben kilenc, majd később, az előfizetői igények alapján további tizenegy településre terjesztik ki az Emitel ADSL-szolgáltatásának lefedettségét. A tervek szerint az év végéig több mint négyszáz új üzleti és privát előfizetőt kötnek be a hálózatba.

Girnt József (admin)
Girnt József (admin)

Ez is érdekelhet