A BSA (Business Software Alliance) Magyarország 2002 tavaszán hirdette meg az első Tűzszünet kampányát. Az elmúlt egy évben az ország szinte minden régióját érintette a kampány, utoljára 2003 májusában négy alföldi megyét.
A BSA Magyarország Tűzszünet kampányának az volt a célja, hogy az adott megyékben felhívja a figyelmet az illegális szoftverhasználat veszélyeire és tájékoztassa a felhasználókat a szoftvereik legalizálásának feltételeiről. A szervezet elsődlegesen nem büntetőeljárásokat akart kezdeményezni, hanem felvilágosítani a felhasználókat a nem jogtiszta szoftverek használatából származó gazdasági, jogi és társadalmi kockázatokra és segítséget nyújtani nekik a szoftvereszköz-állományuk kezeléséhez.
A BSA Magyarország 2002. március 6-án Győr-Moson-Sopron megyében indította útjára Tűzszünet kampányát, majd Baranyában, Budapesten és agglomerációjában hirdetett „tűzszünetet”. Idén az első érintett terület a Dunántúl négy megyéje, Komárom-Esztergom, Vas, Veszprém és Zala volt. Ezután az ország északkeleti régiója, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Nógrád és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye következett, itt áprilisban zajlott a kampány, majd májusban négy alföldi - Bács-Kiskun, Békés, Csongrád és Jász-Nagykun-Szolnok - megyében zárult.
A 2002-es és 2003-as Tűzszünet kampány során a BSA névre szóló levelekben, óriásplakátokon és sajtóhirdetésekben hívta fel a közvélemény és az üzleti szféra szereplői figyelmét a 30 napos türelmi időszakra. Ezalatt minden vállalatnak lehetősége volt a szoftvernyilvántartása rendezésére, belső ellenőrzés végrehajtására és a szoftverlicencelés terén esetleg észlelhető rendellenességek orvoslására. Tapasztalataik szerint a vállalkozások nagyon pozitívan reagáltak kiküldött leveleikre, és országszerte több ezer cég kért segítséget a BSA Magyarországtól szoftvernyilvántartása, szoftvergazdálkodása rendbetételéhez.
