A tavalyi megemlékezést a Matáv ellen az internetes díjkedvezmények megszüntetése miatt tiltakozásul meghirdetett bojkott tette emlékezetessé. Az idén az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) rendelete borzolja a kedélyeket. Az IHM ugyanis gyakorlatilag betiltotta a kültéri, 2,4 gigaherzes internetszolgáltatást. A világon bárhol szabadon használható frekvenciasávon 2,5 milliwattra korlátozták a korábban bárhol használható száz milliwattos teljesítményt - erősítették meg minisztériumi illetékesek a szabályozás lényegét többször is. Menet közben finomodott a minisztérium álláspontja, és kiderült, hogy a már működő végpontokon tovább szolgáltathatnak a szolgáltatók. A teljesítménycsökkentés gyakorlatilag lehetetlenné teszi a szélessávú, vezeték nélküli internetszolgáltatást - jelentették ki a verseny korlátozása miatt felháborodott szolgáltatók, egyesületek. Megnyugtatásul az IHM e hét elejére, közepére ígért állásfoglalást. A hétfői közleményből kiderült, hogy mindenki félreértett mindent, szó sincs korlátozásról, csak a jövőben a vezeték nélküli eszközöket nyilvántartásba kell vetetni a Hírközlési Területi Hivatalban (HTH).
