BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

GSM-szolgáltatás Kandahárban is

2002. december 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az afgán távközlési minisztérium és a New York-i Telephone Systems közös vállalata, az Afghan Wireless Communications Company bejelentette, hogy elindult a GSM rendszerű mobiltelefon-szolgáltatás Kandahárban. A városban első ízben rendelkezésre álló szolgáltatás a várakozások szerint javítja a gazdasági kapcsolatokat a szomszédos Türkmenisztánnal, Üzbegisztánnal, Kazahsztánnal, Kirgizsztánnal, Tádzsikisztánnal, valamint Oroszországgal - írta a Business Wire. Az Afghan Wireless GSM szolgáltatása 2002 áprilisában indult Kabulban, augusztustól Heratban, szeptembertől pedig Mazar-i-Sarifban lehet mobilozni. A távközlési cég 2002 júniusában indította el az első internetkávézót Kabulban, az Intercontinental Hotelben.

Girnt József (admin)
Girnt József (admin)

Ez is érdekelhet