A napokban több amerikai vezető szoftvergyártó nyílt levelet intézett a Pentagonhoz, amelyben felhívják az Egyesült Államok katonai vezetésének figyelmét a nyílt szoftverek alkalmazásainak veszélyeire - írja a prog.hu. „A nyílt forrás azt jelenti, hogy a programozók nemcsak átnézhetik a programot, de meg is változtathatják azt és ingyenesen hozzá is férhetnek”, olvasható a levélben. A figyelmeztetés egyértelmű reakció az amerikai védelmi minisztérium egyik október végi jelentésére, amelyben arra biztatja a hivatal beszállítóit, hogy nyílt forrású megoldásokat kínáljanak a Microsoft szoftvereivel szemben. A levél írói szerint az ilyen programok alkalmazása alapvetően ellentétes a nemzetvédelmi politikával. A levelet küldő ISC (Initiative for Software Choice - Kezdeményezés a Szoftverválasztásért) szervezet szerint a nyílt forrás által jelentett legnagyobb fenyegetések: a sebezhetőségek könnyű felderítése, a trójai szoftverek könnyű becsempészése. Mindezek alapvetően alkalmatlanná teszik az ilyen programokat a kormányzati és védelmi szektorban való használatra. Az ISC legnagyobb támogatói között a Microsoft, az Intel és a Cisco is megtalálható.
