BUX 137847.44 -1,18 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Intel bővíti új-mexikói processzorgyárát

2002. október 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Intel Corporation 2 milliárd dolláros beruházással tovább bővíti az új-mexikói Rio Ranchóban működő gyártóüzemét. A társaság bejelentése szerint a Fab 11X névre keresztelt új egység a félvezetőipar legfejlettebb technológiái alapján, az Intel élvonalbeli, 0,13 mikronos eljárásával 300 mm-es szeletekből gyárt majd mikroprocesszorokat. Az üzem 2003-ban áll át a 90 nanométeres eljárás alkalmazására. A mintegy 93 000 négyzetméteres Fab 11X sterilizált gyártóterülete eléri a 18 600 négyzetmétert. „A bővítés összhangban áll hagyományos meggyőződésünkkel, mely szerint különösen nehéz gazdasági viszonyok között érdemes új termékekbe és gyártási módszerekbe befektetni” - nyilatkozta Paul Otellini, az Intel elnöke és üzemeltetési vezérigazgató-helyettese. „A 300 mm-es szeletek és a 90 nanométeres eljárás ötvözése a gyártási költségeket is visszaszorítja, és tovább javítja a világ legfejlettebb félvezetőtermékeire jellemző rendelkezésre állást.” A 300 mm átmérőjű szilíciumszeletek alkalmazásával alacsonyabb költségszint mellett több lapka állítható elő, mint a jelenlegi (200 mm-es) technológiával. A 300 mm-es szelet teljes szilíciumfelülete több mint kétszerese (225 százaléka) a 200 mm-esének, az ebből előállítható számítógépes lapkák mennyisége pedig a korábban jellemző érték 240 százaléka. A 300 mm-es technológián alapuló új gyártási eljárás környezetvédelmi szempontból is jelentős előnyöket ígér. A Fab11X egy lapkára jutó vízigénye és emissziós szintje is alacsonyabb lesz a többi gyárra jellemzőnél.

Girnt József (admin)
Girnt József (admin)

Ez is érdekelhet