BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Háború kezdődik a magyarországi mobilpiacon?

2002. szeptember 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szűkszavú közleményben tudatta a Pannon GSM Rt., hogy a szerződés által biztosított jogával élve felmondja a társaság és a Vodafone néven szolgáltató V.R.A.M Rt. között korábban megkötött roaming megállapodást. A szerződés lehetővé tette, hogy a Vodafone előfizetői igénybe vegyék a Pannon GSM hálózatát. A felmondás a szerződésben rögzített felmondási határidő lejártával, 2002. december 5-én válik hatályossá.
„Annak a ténynek, hogy a Vodafone az elmúlt időszakban hozzávetőleg 1 százaléknyi piaci részesedésének növekedése és a komolyabb vállalati ügyfelek megszerzése a Pannon GSM rovására történt, valószínűleg semmi köze a szerződés felbontásához" - állítja ironikusan Vitai Attila, a Vodafone magyarországi vezérigazgatója cége közleményében. Hozzáteszi, hogy az elmúlt két év során bruttó több mint 4,6 milliárd forintot fizettek a Pannon GSM-nek a hálózathasználatért. Vitai szerint nagy árat adtak azért, hogy a kétpólusú, de rendkívül dinamikusan fejlődő magyar mobilpiacon beinduljon az igazi verseny az előfizetők kegyeiért. A mobilpiaci helyzet már-már háborúhoz hasonlít, de az árverseny még várat magára (lásd táblázat).
G. J.

Girnt József (admin)
Girnt József (admin)

Ez is érdekelhet