BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az IBM továbbfejleszti középvállalatoknak kínált szervereit

2002. augusztus 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az IBM bejelentette, hogy a jól skálázható kétprocesszoros eServer rendszerrel továbbfejleszti moduláris felépítésű Intel-alapú szerverarchitektúráját. Így a növekvő középvállalatok a „növekedés szerinti fizetés” elvén bővíthetik szervereik feldolgozási teljesítményét.
Az eServer x440 rendszerre építő, két- vagy négyprocesszoros, belépő szintű x440 modell elérhetővé teszi az IBM Enterprise X-Architecture technológiáját azon középvállalatoknak, amelyek a vállalat növekedésével szinkronban bővíthető technológiai infrastruktúrát igényelnek. A szerver akár 16 processzorig is bővíthető. Egy négyprocesszoros konfiguráció a 32 bites Intel-rendszerek kategóriájában a legjobb teljesítményt érte el a Transaction Processing Performance Council TPC-C tesztjén.
Az x440 szerverben fellelhetők az eLiza projektből átvett újdonságok - az eLiza projekt az IBM önmenedzselő megoldásokat alkalmazó, autonóm számítástechnikai rendszerek kifejlesztését célzó stratégiájának része. A szerver önjavító és önmenedzselő jellemzői között megemlíthető a Software Rejuvenation (szoftvermegújítás), az Active PCI Manager (aktív PCI-kezelő) és a Rack Manager (rackkezelő) technológia, valamint a nem az IBM által gyártott rendszerek menedzselésének a képessége.
A rendszer támogatja a Microsoft Windows 2000 Datacenter Servert, a Red Hat Linux Advanced Servert és a SuSE Linux 8.0 operációs rendszert. A tervek szerint a belépő szintű x440 szerver 2002. augusztus 30-tól lesz elérhető.
A. E.

Girnt József (admin)
Girnt József (admin)

Ez is érdekelhet