A kormány július végi hajdúszoboszlói ülésén tízmilliárd forinttal emelte a Széchenyi terv keretében a termálfürdők és az azokhoz kapcsolódó kereskedelmi szálláshelyek kialakítására fordítható támogatási összeget. Ezt a központi költségvetés idei többletbevételeiből fedezik. Korábban a termálfürdők fejlesztésére 10 milliárd, míg a szálláshelyek kialakítására 8 milliárd forint állt rendelkezésre. Ezzel párhuzamosan a kormány elfogadta az egészségturizmus 10 éves fejlesztési koncepcióját is. Az elképzelések szerint az évtized során akár 160 egészségturisztikai központ is épülhet, miközben az állam évi 15 milliárd forint támogatást oszt szét.
