Szárazfürdőt épít a Somogy megyei Polányban a helyi önkormányzat - közölte a NAPI Gazdasággal Stéger János polgármester. Az érrendszeri, valamint reumatikus és cukorbetegségek kezelésében segítő új szénsavas fürdőt egy, a helyhatóság tulajdonában lévő épületből alakítják ki, az egyre népszerűbb mátraderecskei létesítmény mintájára - mondta a polgármester. A beruházás része egy egészségügyi centrum is, amelyben - többek között - orvosi rendelő és más kiszolgáló létesítmények is helyet kapnak. A több tízmillió forintba kerülő beruházást pályázati források segítségével valósítja meg az önkormányzat. A tervek szerint a helyhatóság tulajdonában lévő létesítményhez később kemping is csatlakozik.
