A Vas megyei Őrségben lévő, szokatlanul tiszta vízű Vadása-tó strandjának és környékének felújítására, fejlesztésére több mint 4,5 millió forintot fordít az idei fürdőszezonban a hegyhátszentjakabi önkormányzat. Tavasszal kezdték az új vizesblokk kialakítását, az ehhez szükséges víz- és szennyvízvezetékek, valamint 340 méter hosszú villanyvezeték kiépítését. A II-es terület eddig csak horgászatra hasznosított tavának vízszintje tavaly 40 centiméterrel csökkent, így ott egyelőre nem alakítanak ki strandot. Ennek a területnek a korszerűsítéséhez az önkormányzat több mint 6 millió forint SAPARD-támogatást nyert, az út- és közműépítés, valamint a 200 férőhelyes parkoló kiépítése még ebben az évben elkezdődik.
(NAPI)
