Idén a tavalyinál átlagosan 35 százalékkal kerül többe a nyaralás a Fekete-tenger partján - adta hírül az erdélyi Krónika című napilap. A Mangaliánál az étkezés, vendéglőtől függően, személyenként egy napra 243-405 ezer lejbe kerül. Az igényesebbek a Romániában még luxusnak számító légkondicionált szobáért naponta plusz 7 eurót kell fizetniük.
A turisztikai vállalatok tulajdonosai az idei drágulásokat a növekvő adóterhekkel, az elektromos, illetve a hőenergia drágulásával, valamint az emelkedő fenntartási költségekkel magyarázták. Alin Burcea, a Turisztikai Minisztérium államtitkára úgy nyilatkozott, hogy az üdülőilleték felhasználási módját a tengerparti turisztikai cégek döntik el az illetékes minisztérium rendelkezése alapján. Dan Matei Agarthon, a turisztikai tárca vezetője nemrég olyan határozatot hozott, hogy a turistáknak egy nyaralás alkalmával 50 ezer lej értékű üdülőilletéket kell fizetniük. Ezeket az összegeket a helyi polgármesteri hivatalok számlájára utalják, amelyek a következő turisztikai idény előkészítésére használják fel a pénzt.
(NAPI)
