BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az MTV az olimpiát már HD-ben közvetíti

Az óbudai bérelt székház műszaki berendezéseinek beszerzésére a közbeszerzési felhívás kiírása napokon belül várható - ez is azt mutatja, hogy az MTV igyekszik alkalmazkodni a digitális korszak fejlődéséhez.

2007. december 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az MTV óbudai székházának építése a bérleti szerződésben foglalt ütemtervnek megfelelően halad, és ezzel párhuzamosan folyik a HD-tv és DVB-T szabvány szerinti jelsugárzás bevezetése is. Az MTV Zrt. a 2008 augusztusában megrendezendő Nyári Olimpiai Játékokat HD-ben is közvetíti majd, mind műholdon, mind az arra alkalmas kábeltévé-hálózatokon. Ezt követően elkezdődik az üzemszerű HD-tv-adás az MTV2-n, illetve 2009 második felétől az MTV1-en is. A terjesztés a csatornákon műholdon, kábeltévén és iptv-n keresztül érhető majd el. A digitális átállás során megvalósuló DVB-T rendszer alkalmas HD-tv-tartalmak továbbítására, így - amennyiben erre lehetőséget kap az MTV - akár szobaantennával is fogható lesz az MTV egy vagy több csatornájának HD-adása, természetesen a normál felbontású SD-adások vételének lehetősége mellett. A műsorstruktúrától függően, ha van szabad kapacitása az MTV-nek, akkor természetesen hasznosítja és bérbe adja saját stúdióit.
Az MTV technikai fejlesztése megteremti a lehetőséget a korszerű, HD-minőségű műsorgyártásra, az archívum gyors elérésére és az automatikus adáslebonyolításra. Így a beruházás befejezésekor az MTV alkalmas lesz a digitális műsorterjesztés kiszolgálására, beleértve a DVB-H mobiltévé, DVB-T földfelszíni digitális, digitális kábeltévé- és műholdas terjesztés, valamint az iptv- formátumokat is. A Video on Demand tartalomlehívás kiszolgálására az automata archívumrendszer lesz hivatott. Az MTV Zrt. egyébként a Közbeszerzési Értesítő szerkesztőségén keresztül elküldte az Európai Unió hivatalos lapjának (TED) az óbudai bérelt székház műszaki berendezéseinek beszerzésére a közbeszerzési felhívást, amely december 13-án 2007/S 240-292586 számon már meg is jelent.
A saját készítésű tv-filmek gyártásával kapcsolatban az MTV illetékesétől megtudtuk: a tévé- és játékfilmek gyártása az egyik legdrágább televíziós műfaj, és valószínűleg ez volt az oka annak, hogy az elmúlt 17 évben nem vagy csak alig készültek tv-filmek. Ezt pótolta az MTV, amikor tavaly karácsonyra koprodukcióban elkészítette és levetítette a Szabó Magda regényéből készült Régimódi történet című hatszor 50 perces tv-filmsorozatot, majd elkészítette és idén ősszel elindította a Tűzvonalban című krimisorozatát. A Tűzvonalban jövőre is folytatódik, a sorozat nézettségi mutatói igazolták a várakozásokat: úgy tűnik, van igény az ilyen típusú, szórakoztató tv-filmekre. Természetesen folytatódik az évek óta sikeres saját gyártású sorozat, az Életképek is. Hosszú távú együttműködési szerződés van a Magyar Mozgókép Közalapítvánnyal (MMKA) három különböző műfajú és stílusú mozira, amelyek várhatóan 2009-ben lesznek láthatók a Magyar Televízió képernyőjén. Egyebek mellett ilyen a Szebeni fiúk című egész estés, 100 perces játékfilm Lengyel Balázs művéből, Az elvarázsolt egérkisasszony című 13 részes, 10 perces animációs sorozat gyermekeknek és a Szegény gazdagok című Jókai Mór mű tv-filmes adaptációja hatszor 50 percben. Az MTV-nek már jelenleg is számos egyéb tévéfilmre, játékfilmre van érvényes aláírt koprodukciós szerződése. Ide tartozik az Egy (játékfilm), a Tanúvallomás (kisjátékfilm), a Nyugalom (tv-film), a Hangya (játékfilm), a Mázli (játékfilm), a Hatodik koporsó (játékfilm), a Zsaruvér és csigavér (tv-film), az Egy másik bolygó (játék-dokumentumfilm) és az Egil (egész estés animációs film).

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet