BUX 139905.64 0,2 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszúrta a focireklámbizniszt a német média

Felnyomta a hirdetési bevételeket a reklámozók foci-vb-hez kapcsolódó költekezése, ám ennek nem a német média a legfőbb haszonélvezője, mivel ott a köztelevízió adta a meccseket – derül ki a ZenithOptimédia frissen publikált jelentéséből.

2006. július 10. hétfő, 12:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ennek következtében a cégek nem tudták kihasználni a kedvenc hirdetési médiájukban, a televízióban rejlő lehetőségeket. A piackutatók a nagy sportesemény ellenére kisebb reklámbevétel-növekedési ütemet várnak a német televízióknál 2006-ban – 1,5 százalékot –, mint amire egy évvel ezelőtt számítottak, amikor 1,8 százalékot jósoltak. Nagy-Britanniában az ITV kereskedelmi csatorna osztozott a közvetítéseken a közszolgálati BBC-vel. E társaságot az rövidíti meg, hogy egyre több néző pártol át a digitális adókhoz, ami elviszi a hirdetőket, csökkentve a rendes és a rendkívüli reklámbevételeket is. E két országgal szemben Belgiumban, Hollandiában és Franciaországban azt hozta a reklámpiacon a vb, amit várni lehetett tőle. Belgiumban ennek is köszönhetően 3,4 százalékos éves növekedést várnak a reklámkiadásokban az idei évre, szemben a tavalyi és tavalyelőtti 2,2 százalékos visszaeséssel, Hollandiában 4 százalék lesz az idei növekmény, szemben a 2005-ös 2,1 százalékos ütemmel, Franciaországban pedig 3,5 százalék szemben a tavalyi 1 százalékkal.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet