Dalia Grybauskaité, az Európai Bizottság költségvetésért felelős tagja a napokban ismertette a 2006-os büdzsé zárszámadását. Grybauskaité elégedetten nyilatkozott a teljes büdzsé felhasználásáról: egyre kisebb a távolság a költségvetés terve és felhasználása között, ami a korábbi évekhez képest inkább megfelel az uniós közös célkitűzéseknek. Így például a megelőző évhez képest 70 százalékkal több pénzt fordítottak az EU versenyképességének javítására, amit jól tükröz a foglalkoztatottság szintjének javulása. A 106,6 milliárd euró 37 százalékát fordították a kohézió és versenyképesség javítására, 35 százalékát az agrárszektorral összefüggő közvetlen jövedelemtámogatásra és piaci intézkedésekre, 12 százalékát vidékfejlesztésre, halászatra és környezetvédelemre és 5 százalék az EU mint globális partner nemzetközi megjelenítésére. A büdzsé 91 százaléka - 97,4 milliárd euró - jutott a 25 tagállamnak, ennek csaknem 60 százalékát az öt legnagyobb tagállam használta fel: Franciaország (13,5 milliárd euró), Spanyolország (12,9), Németország - amely egymaga a költségvetés 20,1 százalékát állta - (12,2), Olaszország (10,9) és Nagy-Britannia (8,3 milliárd euró). A szigetország ezenkívül különleges visszatérítés keretében további 5,3 milliárddal lett gazdagabb. Az újak közül Lengyelország 5,3 milliárd eurót, Magyarország 1,8 milliárdot, Csehország 1,3 milliárd eurót kapott.
