BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Célirányosabban gazdálkodik az Európai Unió

2007. szeptember 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Dalia Grybauskaité, az Európai Bizottság költségvetésért felelős tagja a napokban ismertette a 2006-os büdzsé zárszámadását. Grybauskaité elégedetten nyilatkozott a teljes büdzsé felhasználásáról: egyre kisebb a távolság a költségvetés terve és felhasználása között, ami a korábbi évekhez képest inkább megfelel az uniós közös célkitűzéseknek. Így például a megelőző évhez képest 70 százalékkal több pénzt fordítottak az EU versenyképességének javítására, amit jól tükröz a foglalkoztatottság szintjének javulása. A 106,6 milliárd euró 37 százalékát fordították a kohézió és versenyképesség javítására, 35 százalékát az agrárszektorral összefüggő közvetlen jövedelemtámogatásra és piaci intézkedésekre, 12 százalékát vidékfejlesztésre, halászatra és környezetvédelemre és 5 százalék az EU mint globális partner nemzetközi megjelenítésére. A büdzsé 91 százaléka - 97,4 milliárd euró - jutott a 25 tagállamnak, ennek csaknem 60 százalékát az öt legnagyobb tagállam használta fel: Franciaország (13,5 milliárd euró), Spanyolország (12,9), Németország - amely egymaga a költségvetés 20,1 százalékát állta - (12,2), Olaszország (10,9) és Nagy-Britannia (8,3 milliárd euró). A szigetország ezenkívül különleges visszatérítés keretében további 5,3 milliárddal lett gazdagabb. Az újak közül Lengyelország 5,3 milliárd eurót, Magyarország 1,8 milliárdot, Csehország 1,3 milliárd eurót kapott.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet