Vissza akarja hívni finnországi nagykövetét a bolgár kormány, mert kiderült, hogy több száz palack bort adott el illegálisan az északi országban élő bolgároknak. Amellett, hogy joggal tehető fel a kérdés, miért is foglalkozik egy aktív diplomata privát „üzleti ügyekkel”, a dolog igazi szépséghibája az, hogy Venelin Cacsevszki a diplomáciai ellátás keretében kapható, eredendően a nagykövetség saját céljait szolgáló, adómentesen beszerezhető készletekkel bánt sajátjaként. Az elkészült leltár szerint a honfitársai istápolását sajátos módon értelmező nagykövet 900 üveg bort adott el, ám további 660 palacknak még az „igazolt hiányát” sem sikerült regisztrálni – ezeket eltűntnek nyilvánították. Az eset azért különösen kellemetlen Bulgária számára, mert az Európai Unió szeptemberben teszi közzé az országot értékelő jelentését, amelynek alapján végleg eldől, hogy 2007 januárjában, vagy csak egy évvel később kerülhet-e be a balkáni ország az unióba. Cacsevszki azt nyilatkozta a Reutersnak, hogy nyugodtan várja az ügy következményeit, hiszen tette nem sérti a finn törvényeket.
