BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak lassan az euróval!

2006. június 26. hétfő, 07:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nagy-Britannia, Svédország és Dánia keveset profitálna abból, ha belépne az euróövezetbe, s a három nagy új tagországnak, Magyarországnak, Csehországnak és Lengyelországnak sem nagyon kellene sietnie az euró bevezetésével - véli Richard Baldwin, a genfi Graduate Institute of International Studies közgazdászprofesszora. A szakértő szerint ezek az országok az euró bevezetése nélkül is közel annyit profitálhattak a kereskedelem élénküléséből, mint a monetáris unió tagjai, és lehet is némi okuk arra, hogy nemzeti hatáskörben tartsák a monetáris politika alakítását. A gazdasági értelemben kisebb országok számára azonban az euró bevezetése az egyetlen lehetőség a további fejlődéshez - állapítja meg Baldwin. (Nszab. jún. 24., 12. old., NG jún. 26., 6. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet