Az Európai Bizottság azt szeretné, ha Szlovénia megakadályozná az ország kereskedőit abban, hogy áremelésekre használják az euró bevezetését. A testület elvárja az ottani boltosoktól, hogy fair árakat hirdessenek meg az uniós valuta 2007. január 1-jén esedékes megjelenésekor. Szlovéniában azt tervezik, hogy újsághirdetésekben szégyenítik meg azokat a kereskedőket, akik inkorrekt árakat alkalmaznak a váltás idején, a bizottság pedig azon gondolkodik, hogy kötelezik az üzleteket egy olyan tábla elhelyezésére, amelyen kijelentik, hogy ellenőrizhető, fair árakkal dolgoznak.
Az euró megjelenése után egyébként még két hétig párhuzamosan lehet majd szlovén tolárral és euróval fizetni a boltokban. Az Európai Bizottság egyébként hasonló ráolvasást vár el az árak stabilitásának megőrzése érdekében más, hamarosan az eurózónába lépő országoktól, Ciprustól, Máltától és Észtországtól is.
